Siyah Nokta Maske

Siyah Nokta Maske

Özellikle yüzdeki burun ve çene bölgesinde yoğunlaşan siyah nokta adı verilen yağ kümeleri gençlerin başa çıkmakta zorlandığı bir cilt problemidir. Yağlı beslenme, genetik faktörler, ısı değişimleri ve temizlik davranışı kaynaklı sorunlarla kendini gösteren siyah noktalar bilinçle olunmadığında daha büyük cilt sorunlarına sebep olabilir. Mesela sivilceleri tetikleyerek cildin pürüzlü bir hale gelmesine yol açabilirler. Siyah nokta maske gibi kolay çözümlerle büyümeden düzeltilebilir bir geçici sorundur.

Siyah Nokta Maske Tıbbi Tedavi

Siyah noktalar aslında tıbbi bir sorun haline gelmeden de siyah nokta maske yöntemleri ile tedavi edilebilir ancak genellikle çok üstünde durulmadığından giderek büyüyerek ve yayılarak bir dermatolojik sorun haline gelirler. Bu durumda iyi cilt doktoru tarafından medikal tedavi uygulanabilir. Bunun yanı sıra cilt temizleyici kremlerle de siyah noktalarla başa çıkmak mümkündür. Eğer ciltteki bozulma ileri boyutlarda ise bazen daha radikal çözümler devreye girebilmektedir. Birçok sağlık sorununda kullanılan lazerle tedavi siyah nokta tedavisinde de tercih edilebilmektedir.

Siyah Nokta Maske İle Tedavi Edilebilir Mi?

Her şeyden önce siyah noktanın bir cilt sorunu değil aslında bir beslenme sorunu olduğu bilinmeli gerekli beslenme tedbirleri alınmalıdır. Yağlı besinlerden uzak durmak siyah nokta maske tedavisinden daha etkili bir yöntemdir. Ancak yine de siyah noktalar yüzünüzde oluşmuşsa bazı küçük yöntemler ile onarı giderebilirsiniz. Siyah nokta maske yapımından önce mutlaka el ve cilt iyice temizlenmeli hatta mümkünse bir buhar banyosu ile cilt gözenekleri açılmalıdır. Böylece hazırlayacağınız maske cilt altına kolayca nüfuz edebilecektir. Bunun içinde suyun içine bir demet yeşil çay atın ve bekletin. Daha sonra oluşan buharı yüzünüze gelecek şekilde yönlendirin ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.
Karbonat ve limon karışımı iyi bir siyah nokta maske özelliği gösterir. Limon asırlardır bir temizlik maddesi olarak evlerde kullanılmaktadır. Aynı şekilde karbonat da beyaz eşya temizliğinden bakır temizliğine kadar birçok alanda kullanılır. Bu iki maddenin karışımı doğal bir siyah nokta maske malzemesidir. Genellikle 20 dakikalık bir uygulama bile cildinizde gözle görülür bir değişim meydana getirmektedir.
Bal doğal bir antibiyotik olduğu gibi yüzyıllardır kullanılan bir afrodizyaktır aynı zamanda. Tüm bu faydalarının yanında cilt temizliğinde de vazgeçilmez bir maddedir. Eğer etkili bir siyah nokta maske yapımı istiyorsanız bal ve limonu karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su yardımıyla temizleyin. Bal gibi süt de uzun bir zamandır insanlığın hizmetinde olan sihirli bir gıdadır. Süt ve toz jelatin bulamaç yapıldıktan sonra siyah noktaların üzerine uygulanır. Etkili bir çözümle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Yine sütten elde edilen yoğurt da siyah nokta maske yapımında kullanabileceğiniz doğal bir besindir. Yulaf ezmesi ile yoğurdu ve limonu karıştırın ve cildinize sürün. Oldukça yumuşak olan bu siyah nokta maske tercihiniz ile istediğiniz cilt güzelliğine kavuşacaksınız.

Siyah nokta maske için en kolay ve pratik çözüm ise Acvit siyah maske dir. Acvit siyah maske polifenol teknolojisi ile üretilmiş bir üründür. Siyah nokta, sivilce, kırışıklık vb. tüm cilt sorunlarınızı gidermede sizlere yardımcı olacak bir üründür.

site-orta

Siyah Nokta Maske

butonn

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-Posta Adresiniz

Sipariş Adediniz
1 Kutu 79 TL2 Kutu 139 TL3 Kutu 199 TL

Adresiniz (gerekli)

0 cevaplar

Cevapla

Yorum bırakmak ister misiniz ?
Yorum bırakmaktan çekinmeyin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir