Siyah Nokta Çıkarıcı

Siyah Nokta Çıkarıcı

Siyah nokta çıkarıcı ile ilgili bilinmesi gereken önemli bilgileri bu yazımızda paylaşacağız. Cilt sorunlarının başında gelen siyah nokta yalnızca kadınların değil erkeklerinde sıkça karşılaştıkları bir sorun olarak bilinmektedir. Çevresel faktörlerin yanı sıra, beslenme ve psikolojik faktörlerin de etkili olduğu siyah nokta sorunu, farklı çözüm yolları ile yok edilmeye çalışılmaktadır. Siyah noktaları sıkarak yok etmek bir çözüm değil, farklı sorunların da nedeni olabilmektedir. Örneğin sivilce oluşumu ya da kalıcı lekeler bu sorunlardan sadece bazılarıdır. Siyah nokta çıkarıcı en basit ve en yaygın yöntem olarak cilde buhar vermek uygulanmaktadır. Fakat bunun yanı sıra daha pek çok siyah nokta çıkarıcı yöntem bulunmaktadır.

Siyah Nokta Çıkarıcı Acvit

 

  • Buhar uygulamadan sonuç alamayanlar, uzman yardımına başvurabilirler. Bu yöntem kesin ve doğrudan çözüm verecek bir yöntemdir. Fakat siyah nokta çıkarıcı doğal yöntemlerin de uygulanması olumlu sonuçlar vermektedir.
  • Temizleme bantları, uzun vadede sonuç vermese de acil durumlarda kullanılan siyah nokta çıkarıcı olarak gösterilebilir.
  • Maske uygulamaları, siyah nokta çıkarıcı en yaygın yöntemlerden biri olarak gösterilebilir. Yağlı ciltlerde oluşan siyah noktalar, çoğunlukla maskelerden yararlanılarak giderilmeye çalışılmaktadır.
  • Güneş kremi kullanmak, siyah nokta çıkarıcı bir başka yöntemdir. Kış aylarında dışarı çıkarken güneş kremi kullanmanız, bu konuda size yardımcı olabilecektir. Böylelikle cildinizi kurutmadan, nem dengesini sağlayarak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • E ve C vitamini takviyesi, ciltte oluşan siyah noktalarla mücadele edebilir. Siyah nokta çıkarıcı ürünler kullanılırken E ve C vitamini içeren ürünler de tüketilerek, cildinize içerden destek sağlayabilirsiniz.
  • Her gece yatmadan önce Hint Yağı kullanarak, siyah noktalarınızı giderebilirsiniz. Hint yağı içerdiği etken maddesi sayesinde siyah nokta çıkarıcı bir ürün olarak size destek olabilir.
  • Cildinize yapacağınız 10 dakikalık süt masajlarıyla birlikte siyah nokta çıkarıcı kozmetik ürünlere ihtiyacınız kalmayacaktır. Her akşam yatmadan önce bu masajı yaparak, siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Ciltteki yağlanma sonucu oluşan siyah noktaları, cildinizde yapacağınız kontrollü kurutma uygulamalarıyla da yok etmeniz mümkündür. Limon suyu bu ürünlerin başında gelmektedir. Cildinizde oluşan fazla yağları gidererek iyi bir siyah nokta çıkarıcı olacaktır. Fakat limonu kullanırken cildinizin fazla kurumasına engel olmalısınız, bu yüzden bir nemlendirici ile birlikte cildinizi desteklemeniz gerekmektedir.

 

Siyah Nokta Çıkarıcı Maske

Siyah nokta çıkarıcı ile siyah nokta temizleyici ürünler aynı görevi görmezler. Siyah nokta temizleyiciler kalıcı sonuçlar vermezken siyah nokta çıkarıcı ürünler eğer doğru kullanılırsa kalıcı olarak çözüm sağlayabilirler. Örneğin siyah nokta bantları anlık bir temizleme sağlarken, sonradan oluşacak siyah noktaları önlemeye yardımcı olmazlar. Bunun için, maskelerin düzenli olarak kullanılması ve vücudun fazla yağ oluşumu engellenmelidir. Çünkü ciltteki yağ bezeleri, sonradan siyah noktalar oluşturmaktadır. Bununla birlikte, stresli ve gergin dönemlerinizde cilt bakımınıza ağırlık verirseniz, psikolojik etmenler sonucu oluşa siyah noktalarla doğru şekilde mücadele edersiniz.

Siyah nokta çıkarıcı bir ürüne ihtiyacınız  varsa evde uygulayabileceğiniz acvit  siyah maske ile bu sorununuzdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

site-orta

butonn

Kısa süreli fırsatlarımızı kaçırmayın !

Sipariş Vermek İçin Aşağıdaki Formu Eksiksiz Doldurun

Adınız ve Soyadınız (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-Posta Adresiniz

Sipariş Adediniz
1 Kutu 79 TL2 Kutu 139 TL3 Kutu 199 TL

Adresiniz (gerekli)

Satış Sözleşmesi

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum bırakmak ister misiniz ?
Yorum bırakmaktan çekinmeyin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir