Kullanım Şekli

Siyah Maske bütün vücuda uygulanabilir. Bir fırça veya parmaklar yardımıyla cilde uygulanarak 30 dk. bekletilir. Daha sonra ılık su yardımıyla cilt temizlenir. Soyulabilir maskeyi tercih ettiğiniz takdirde kuruması için 15-25 dakika beklenir ve soyularak kaldırılır. Haftada 2-3 kez kullanılmalıdır. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Polifenollü Maske: Cilde canlılık ve dinçlik kazandırır.

Yüz, cildin en ince ve hassas olduğu bir bölgedir. Çevre ile sürekli temas halinde olduğundan hava kirliliği, rüzgâr, kuru hava ve güneş ışınlarından olumsuz etkilenen yüz bölgesinin, pürüz, gerginlik, tahriş ve kırışıklıkları önlemek için düzenli cilt bakımıyla ekstra korumaya ihtiyacı vardır.

Polifenol doğal maske, sağlıklı cilt bakımı ve ekstra koruma için ciltle ilgili en son araştırmaların sonuçlarına göre geliştirilmiş bir cilt bakım sistemidir.

Polifenol doğal maskenin, cilt bakımındaki yüksek etkinliği içeriğindeki organik yapılı bioaktif polifenol etken maddesinden kaynaklanmaktadır. Avrupalı bilim adamları tarafından da yapılan çalışmalar göstermektedir ki polifenoller, serbest radikal gelişiminden koruma sağlayarak hücre zarlarının oksidasyonunu engelleyebilme yeteneği sayesinde cildi korumaya yardımcıdırlar.

Polifenollerin epidermal penetrasyonu kanıtlanmış ve tolerasyonu iyi olarak nitelendirilmiştir. Polifenollerin inflamasyona karşı etkilerinin asetil salisilik asit’in iki katı fazla olduğuna dair bulgular elde edilmiştir. Organik yapılı polifenollerin toksik madde ve siyah noktaları dışa çekme özelliği vardır.

Polifenoller ayrıca, kan dolaşımını düzelten ve cilt metabolizması ve hücre yenileme sürecini aktive eden vazodilasyonu da etkiler. Kollajen yapı taşları ve proteinler değişik görevler üstlenerek cildin taze ve pürüzsüz olmasını sağlarlar. Bunlardan herhangi birinin deformasyona uğraması, cildin görünümünü etkileyerek pürüzlü, çökük ve kırışık cilde sebep olabilir.

Polifenoller, zengin mineral tabanlı organik yapısında çeşitli bioaktif moleküller ihtiva eder. İnsan cildi için hayati önem taşıyan yapı taşları ve proteinlerin de arasında yer aldığı önemli mineralleri içeren Polifenol maske cildin metabolizmasını hızlandırıp, hücre yenileyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı ve kırışıklık önlemeye yardımcı etkileriyle cildin gençleşmesine yardımcı olur.

Cilde faydaları

Basitçe özetlemek gerekirse, polifenol molekülü cilde nüfuz edip kolayca emilerek yeni cilt hücrelerini yenilemek üzere cildi sürekli besleyen etkin bir taşıyıcı kurye gibi görev yapmakta ve hücresel düzeyde şu faydaları sağlamaktadır:

Polifenol Maskenin 5 Etkisi:

– ANTİOKSİDAN – Yaşlılık belirtileri, kızarıklık ve şişliklerin azaltılması
– ANTİİNFLAMATUAR –Hücrelerin yenilenmesi, ödemin giderilmesi, derinlemesine temizlenen gözenekler
– BESİN TAŞIYICI SİSTEM – Pürüzsüz parlaklığın korunması ve hasarlı/yıpranmış cildin onarımı
– ANTİMİKROBİYAL – Canlı, yumuşak & pürüzsüz cilt için toksin ve kirlerin dışa atılması
– KOLLAJEN STİMÜLATÖRÜ – Kollajen yapı taşlarının üretimini desteklemek

Referanslar:

1. Schewe, Ch et al. Biomed. Biochim Acta 50(1991) 299-305
2. Wohlrab, W, et al. Pharazie, 39 (1984) 562-564
3. Klocking, R et al. Arzneimittelforschung, 18 (1968) 941-942
4. Dorfer, E., Munich University
5. Goecke, C., Frauenklinik, Luisenhospital, Aachen.
6. Klocking, R et al. Friedrich Schiller University Jena, Germany, 2005.

Polifenol Doğal Maske (Tüm ciltler için)

Polifenoller, insanın cilt dokusu gibi, mineral tabanlı organik yapısında çeşitli bioaktif moleküller ihtiva eder. İnsan cildi için hayati önem taşıyan yapı taşları ve proteinlerin de arasında yer aldığı yirmiden fazla amino asit ve bir düzinenin üzerinde mineral içeren polifenollerin cildin metabolizmasını hızlandırıp, hücre yenileyici, sıkılaştırıcı, canlandırıcı ve kırışıklık önlemeye yardımcı etkileriyle cildin gençleşmesine katkıda bulunduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Modern laboratuvar teknikleri sayesinde içerdiği doğal aktif maddeleri koruyarak ve cilde nüfuz edebilecek ölçüde rafine edilen polifenoller cilde derinlemesine etki eder.

Polifenol maske organik yapılı polifenollerden oluşan doğal bir üründür.

En iyi kalite bitkisel yağların ve polifenollerin bir araya getirilmesiyle oluşur. Siyah renkli doğal maske, gözeneklerin içine derinlemesine nüfuz ederek cilt tarafından kolayca emilir.

Maske düzenli kullanıldığında cildin elastikiyetinin artmasına, kırışıklıkların önlenmesine, hücrelerin yenilenmesine ve cildinizin daha parlak canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.